ORL Brno - ušní, nosní, krční                                                                                                                                                                                       Aktuality :    5.4.2024  ORL  kongres-  neordinujeme                                                                               Pacienty objednáváme,   AKUTNÍ  stavy    8 -10.00 !!!!

OD ŘÍJNA změna  ordinační  doby  - operační den čtvrtek !! 

Telefonické objednání      7.30 - 10.00         Telefonické  konzultace    12.00 -13.00

email: hvmedical@email.cz

Pacienty s akutními potížemi ošetřujeme po telefonické domluvě vždy  8-10 hod.

Pacienty s příznaky onemocnění COVID 19, pacienty s poruchou čichu či chuti žádáme o sdělení této informace před vstupem do ordinace.   

Pacienti s příznaky COVID-19 nechoďte osobně do ordinace, ale kontaktujte telefonickou linku 1212, nebo KHS - 541126425, 541126427..

 

 

 

 

 

Peptest

Peptest je test na detekci pepsinu pomocí monoklonálních protilátek v tělních tekutinách- slina, sputum, středoušní tekutina. Vyšetření detekuje 20 ng pepsinu v 1 ml. Toto vyšetření je vysoce průkazné.

Na rozdíl od náročnějších vyšetření-24 hod. pHmetrie, jícnová impedance, gastroskopie jde o vyšetření neinvazivní a pro pacienta nenáročné. Ke sběru vzorku (slin) dochází v domácím prostředí. Poté je tento vzorek vyhodnocován lékařem přímo v ORL ambulanci.

Komu je určen? 
Pacientům s dlouhodobě trvajícími obtížemi jako jsou chrapot, zahlenění, pokašlávání, pocit cizího tělesa v krku, záchvatovitý kašel, eroze zubní skloviny, které při běžných vyšetřeních (bakteriologické, alergologické a klinické) nejsou zcela diagnosticky nebo léčebně řešitelné.

Vyšetření není hrazeno pojišťovnou - cena 1000 kč

 

Doporučený režim u pacientů s EER

úprava stravování, snížení objemu stravy, častější a malé porce.  Doporučuje se omezit pití velkých dávek tekutin najednou, spát s hlavou ve zvýšené poloze. Nevhodné je polehávání po jídle, noční jídla a popíjení. Vyloučit ze stravy sycené nápoje a některé potraviny (př. tuky, čokoláda, máta (pepermint), čerstvé pečivo, česnek, mák, cibule, kofein, alkohol, kola, džusy, černý čaj). Důležitý je pohybový a fyzický režim. Pozor na práci v předklonu a zvedání těžkých břemen. Častým důvodem refluxu je i nadváha. Mezi rizikové faktory patří podávání léčiv nalačno, nedostatečné zapití vhodným nápojem, ulehnutí nebo práce v předklonu po požití léčiva, suchost sliznic, dehydratace, polypragmazie (pacient léčen větším množstvím léků či jejich nadměrnými dávkami – často senioři).

Důležitý je nesedavý způsob života, nikotinová abstinence, omezení manipulace s těžkými břemeny, omezení práce v předklonu a nošení těsných stahujících oděvů, fyzický a psychický klid doplněný dostatkem spánku.

Je potřeba dát v případné farmakoterapii pozor na léčiva snižující tonus dolního jícnového svěrače (theofyllin, tricyklická antidepresiva, blokátory kalciových kanálů, nitráty, diazepam, morfin, pethidin, nesteroidní antiflogistika – NSA, beta-blokátory, estrogeny, gestageny) a léčiva působící iritaci sliznice jícnu (NSA, alendronát, draslík, železo, peniciliny, doxycyklin).

Colostrum.doc (78kb)